23.8 C
Скопје
15 јуни, 2024
Inbox7.mk

Category : ХРОНИКА

ХРОНИКА

16-годишник од Скопје украл мотор, полицијата го враќа на сопственикот

admin
Денеска (09.05.2023) во 02.45 часот на бул.,,Јане Сандански’’ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром лишиле од слобода 16-годишник од Скопје, информира МВР. Тој...
ХРОНИКА

Приведени тројца дилери на дрога во Тетово, пронајден кокаин и хероин

admin
На 08.05.2023 околу 17.30 часот во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода К.И.(32) од Тетово. При претрес, извршен со судска наредба...
ХРОНИКА

Скопјанка ненадејно починала во возило, покрај неа бил нејзин познаник

ninja
Синоќа  во 21.14 часот во СВР Скопје е пријавено дека на автобуска постојка на бул.„АСНОМ”, на подрачјето на Аеродром, била пронајдена почината М.Г.(45) од Скопје....
НАСЛОВНАХРОНИКА

Домашно куче „бул мастиф“ усмрти дете, во Градска болница донесено без знаци на живот

ninja
Домашно куче од расата „англиски бул мастиф“ вчера усмрти осумгодишно дете, откако поради тешките повреди искрварило до смрт, потврди Министерството за внатрешни работи (МВР). Трагедијата...
НАСЛОВНАХРОНИКА

Расправија, турканица, пукање – Обвинителството со истрага за убиството во казиното во Капиштец

ninja
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Убиство од...