38.8 C
Скопје
12 јули, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Запален автомобилот на Артан Груби

Околу 3 часот утринава непознати лица го запалиле автомобилот на првиот вицепремиер Артан Груби, пишува весникот КОХА.

Инцидентот се случил на улицата „Струмица“, во скопската населба Чаир.

Полицијата во придружба на обвинителот излегла на местото на настанот рано изутрината и го истражува случајот.

 

Related posts

Мира Мурати од OpenAI: жената виновна за туркање на генеративната вештачка интелигенција во реалниот свет

admin

Фокус: „Гробари“ на јавното здравство

admin

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕР ЗА ДИГИТАЛИЗАЦИЈА НА УПРАВАТА ЗА ВОДЕЊЕ МАТИЧНИ КНИГИ

ninja

Во Скопје се разговара за европската перспектива на регионот

admin

Русија ја нападна Украина

ninja

Отворен Балкан може да остане без угостители, земјоделци и градежници

admin