27.8 C
Скопје
30 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Запален автомобилот на Артан Груби

Околу 3 часот утринава непознати лица го запалиле автомобилот на првиот вицепремиер Артан Груби, пишува весникот КОХА.

Инцидентот се случил на улицата „Струмица“, во скопската населба Чаир.

Полицијата во придружба на обвинителот излегла на местото на настанот рано изутрината и го истражува случајот.

 

Related posts

ГРАЃАНИТЕ ДОНИРААТ ТОПЛА ОБЛЕКА, СПАСУВАЧКИТЕ ТИМОВИ ТРГНАА ЗА ТУРЦИЈА

ninja

Пропустите во дигитализацијата на матичните книги фрлија сенка врз заштитата на податоците на граѓаните

admin

Мицковски најавува дека нема да ги гласа уставните измени: Ковачевски да внимава, да не се редефинира државата

admin

Дали на пазарите има зеленчук загаден со пестициди или некој помешал што е милиграми и микрограми?

admin

Касами со до правосудните органи: Вистинските виновници за трагедијата во Тетово се Анѓушев и Филипче

admin

Пратеници само за лични, партиски и бизнис-интереси

admin