25.8 C
Скопје
25 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Таравари: Нема бидеме во коалиција со ДУИ, време е АзА да оди сама на избори

Претседателот на Алијансата за Албанците (АзА), Арбен Таравари изјави денеска дека на следните избори нема да се натпреваруваат заедно со ДУИ. Во изјава за ТВ21, Таравари вели дека Али Ахмети ја отворил оваа тема, но дека не добил позитивен одговор од АзА, пренесува Инбокс7.

„Тој ја отвори оваа, но нема одобрение од АШ. Никогаш никому не сме ветиле. Гледам дека оваа тема ја злоупотребуваат и членовите и функционерите на ДУИ, како оваа работа да е завршена и дека АзА ќе оди заедно со ДУИ на следните избори. Сакам да демантирам и да негирам. АзА нема донесено таква одлука“, рече Тарвари.

Related posts

Мицкоски за „Политика“: Граѓаните нека бидат мирни, остануваме на ставот против уставните измени

admin

Вучиќ нема контрола на северот на Косово: кој ги командува вооружените групи?

admin

Бујар Османи со силна осуда за руското признавање на Доњецк и Луганск

ninja

САД И ЕУ НЕМА ДА НОСАТ ОДЛУКИ ЗА СРБИЈА И КОСОВО, РЕЧЕ ДОНФРИД

ninja

Се исклучиле, самоисклучиле или се дел од ДУИ? Ахмети вели дека патиштата со “огнените” се разделени

admin

Кренар Лога: Уставниот суд ја отвори Пандорината кутија

admin