31.8 C
Скопје
12 јуни, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Таравари: Нема бидеме во коалиција со ДУИ, време е АзА да оди сама на избори

Претседателот на Алијансата за Албанците (АзА), Арбен Таравари изјави денеска дека на следните избори нема да се натпреваруваат заедно со ДУИ. Во изјава за ТВ21, Таравари вели дека Али Ахмети ја отворил оваа тема, но дека не добил позитивен одговор од АзА, пренесува Инбокс7.

„Тој ја отвори оваа, но нема одобрение од АШ. Никогаш никому не сме ветиле. Гледам дека оваа тема ја злоупотребуваат и членовите и функционерите на ДУИ, како оваа работа да е завршена и дека АзА ќе оди заедно со ДУИ на следните избори. Сакам да демантирам и да негирам. АзА нема донесено таква одлука“, рече Тарвари.

Related posts

ОТКУПОТ ЗА САЈБЕР НАПАДОТ ВРЗ ФЗО НЕ БИЛ МИЛИОНСКИ

ninja

Уставни измени па избори или обратно? Власта и опозицијата на различни фреквенции за консензус

admin

Спасеновски: Влада без ДУИ ќе ги комплицира работите

admin

ЕКСТРА ДАНОКОТ ЗА ЕДНИ СПАС ОД КРИЗАТА, ЗА ДРУГИ ГЛАВОБОЛКА

ninja

Локални избори во Турција, главната политичка битка се води за Истанбул

admin

Згреши ли Фрчкоски со воздржаниот глас во ОН?

admin