20.8 C
Скопје
15 јули, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕГИОН

Вучиќ: Курти поттикнува нестабилност и во Северна Македонија

Српскиот претседател Александар Вучиќ за ТВ Пинк изјави дека дека Албин Курти поттикнува нестабилност и во Северна Македонија и на југот на централна Србија, пренесува Инбокс7.

Тој посочи дека имаме светска војна, а не европска, бидејќи две страни во Украина војуваат со своите сојузници.

“Од една страна ја имате војната во Украина, а од друга страна имате секојдневни напади врз Србите и се чини дека никој не зборува за тоа. Курти го подига духот во Северна Македонија, но сепак сакаме да направиме сè заедно”, рекол Вучиќ.

 

Related posts

Министрите од регионот потпишаа заеднича изјава за борба против корупцијата

admin

СРБИЈА ПРОТИВ ШВАЈЦАРИЈА: ВОЈНА ИЛИ СПОРТ?

ninja

ЗОШТО ВО БУГАРИЈА ПАК ЕЧИ „МАКЕДОНИЈАААА!“

ninja

Кој му забрани на Курти да води кампања со ВЛЕН во дијаспората?

admin

Максимум штедење за минимум живеачка

admin

ИНФОГРАФИКА/ КОЈА ОД ЗЕМЈИТЕ НА РЕГИОНОТ ИМА ПОГОЛЕМ ЈАВЕН ДОЛГ?

ninja