9.8 C
Скопје
18 април, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕГИОН

Вучиќ: Курти поттикнува нестабилност и во Северна Македонија

Српскиот претседател Александар Вучиќ за ТВ Пинк изјави дека дека Албин Курти поттикнува нестабилност и во Северна Македонија и на југот на централна Србија, пренесува Инбокс7.

Тој посочи дека имаме светска војна, а не европска, бидејќи две страни во Украина војуваат со своите сојузници.

“Од една страна ја имате војната во Украина, а од друга страна имате секојдневни напади врз Србите и се чини дека никој не зборува за тоа. Курти го подига духот во Северна Македонија, но сепак сакаме да направиме сè заедно”, рекол Вучиќ.

 

Related posts

Бајден и Трамп победија на прелиминираните избори во Мичиген

admin

ПУТИН ВЕЌЕ ГО ИСПЛАНИРАЛ БЕГСТВОТО ОД РУСИЈА?

ninja

ЕУ со рекордно проширување на површината за органско земјоделство

admin

Џезаири: Добро е ВМРО-ДПМНЕ да ги почека изборите а потоа да каже која партија не ја посакува во владата

admin

ЕУ со нов план за економски раст на Западен Балкан

admin

СРБИЈА И КОСОВО ПОСТИГНАА ДОГОВОР ЗА РЕГИСТАРСКИТЕ ТАБЛИЧКИ

ninja