2.8 C
Скопје
30 ноември, 2023
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Приведен дилер од Сопиште, пронајдена марихуана во вредност од 20 илјади евра

Полицијата вчера приведе 38-годишен дилер од Сопиште, кај кого се најдени четири килограми марихуана вредна 20 илјади евра, соопшти МВР.

„Полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија, по претходно добиени оперативни сознанија и наредба за претрес од Основен кривичен суд Скопје, извршиле претрес во дом кај Д.Ц. (38) во с. Добри дол, општина Сопиште. При претресот пронајдени се четири кеси со околу четири килограми марихуана, вредна околу 20.000 евра. Д.Ц. е лишен од слобода и задржан во полициска станица и против него по документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава по брза постапка“.

Related posts

Голема полициска акција, пронајдени хероин, кокаин, украдени ексклузивни часовници и златен накит

admin

Во Арачиново приведен криумчар на мигранти

admin

Осуден разбојник бил ослободен од затворски полицаец во Идризово

admin

Со „Ауди“ превезувал дури 11 мигранти, фатен криумчарот од Богданци

admin

Приведени тројца крадци во Кисела Вода, се обиделе да украдат „Фиат“

admin

Шофер од Албанија фатен во „Деве Баир“

admin