8.8 C
Скопје
4 октомври, 2023
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Со „Ауди“ превезувал дури 11 мигранти, фатен криумчарот од Богданци

На 09.05.2023 во 08.15 часот кај Железничката станица Неготино, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово при Регионалниот центар Југ го лишиле од слобода А.Г.(39) од Богданци. При преглед во патничкото возило „ауди“, кое го управувал со регистарски таблички од друго возило, пронајдени се 11 лица мигранти од Сирија, од кои четири малолетници.

Имено, претходно, тој бил забележан на регионален пат Демир Капија-Неготино, кај с.Тремник, но не застанал со возилото на даден знак од полициски службеник и се обидел да побегне, но набргу фил фатен и лишен од слобода.

А.Г. бил задржан во полициска станица, возилото било одземено, а мигрантите биле сместени во прифатно-транзитен центар. По целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related posts

Приведен 66-годишник од Скопје, бил баран со централна потерница

admin

Приведен гостиварец, се однесувал агресивно со вработените на општината

admin

Приведени тројца дилери на дрога во Тетово, пронајден кокаин и хероин

admin

Кој ја сочинува групата која криумчари дрога скриена во контејнери со банани?

admin

Месечно и до 350 јавувања на СОС линијата за жртви од семејно насилство

ninja

Приведени велешани, фалсификувале денари

admin